• DZIEŃ OTWARTY

• Nowa galeria DZIEŃ OTWARTY została dodana do albumu fotograficznego

W piątek 24 lutego odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Gościliśmy u siebie Przedszkolaków wraz z Rodzicami oraz Dziadkami. Pani Dyrektor, zapoznała rodziców z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną placówki. Dzieci w towarzystwie nauczycieli oraz uczniów, uczestniczyły w wielu zajęciach i zabawach zorganizowanych przez kadrę pedagogiczną. Wspólnie obejrzeliśmy ciekawe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas IV oraz wysłuchaliśmy występu kółka muzycznego. TO BYŁO WSPANIAŁE SPOTKANIE!!!

• Najmilszy i Najmilsza w naszej szkole!

• 5W Walentynki uczniowie naszej szkoły głosowali na Najmilszą uczennicę i Najmilszego ucznia.

Z dumą ogłaszamy  wyniki:

W klasach I-III

I miejsce ex aequo Jaś G.1a i Blanka Ś. 1a

II miejsce Hubert  K. 1a

Wyróżnienie: Filip P. 2a i Kasia F. 2a

W klasach IV - VI

I miejsce Daniel P. 5a

II miejsce Julia K. 4a

III miejsce Laura P. 4b

Wyróżnienie:

Szymon P. 4b

Wojciech W. 6a

Maciej M. 5a

Sebastian K. 4a

Laura Sz. 6a

Jakub H. 5a

Laura Sz. 6a

Aleksandra Ś. 4b

Gratulujemy Najmilszym!

Dyplomy będą rozdane na najbliższym apelu

• Wyniki konkursu plastycznego na najpiękniejszą parę bajową

• W konkursie na najpiękniejszą zakochaną parę z bajki wygrywają:

Zosia K. 1a

Pola K.  1 a

Blanka Ś. 1a

Zosia Ki. 1a

Alicja K. 2a

Katarzyna F. 2a

Karina K. 2a

Alicja Cz. 2a

Hanna K. 2a

Gratulujemy!

Dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu

• Prelekcja na temat nurkowania

• Nowa galeria Prelekcja na temat nurkowania została dodana do albumu fotograficznego

We wtorek uczniowie z klas 5 i 6 uczestniczyli w prelekcji instruktora nurkowania Pana Filipa Perek, który prowadzi szkołę nurkowania Humbak. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych rzeczy na temat nurkowania, potrzebnego sprzętu oraz miejsc, w których warto nurkować. Mogli przymierzyć kombinezon oraz zobaczyć ile waży butla i cały osprzęt. Było to bardzo ciekawe spotkanie.

• Obchody tygodnia Języka Ojczystego

• W ramach Tygodnia Języka Ojczystego, uczniowie klas 4-5 wykonały prace na temat "Czym dla mnie jest język ojczysty". Prace zostały wykonane metodą projektu: Pierwszy plakat wykonała 6a, drugi klasa 4b, a trzeci klasa 5a.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego cz. 2 :)

• 21 lutego w Międzynarodowy Dniu Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się I Konkurs ortograficzny. Uczniowie w dwóch grupach wiekowych klasa 2-3 i klasach 4-6 zmagali się trudnym dyktandem. Komisja sładajaca się z polonistów sprawdziła pracę konkursowe i wyłoniła Mistrzów ortografii, 2 i 3miejsce. Dodatkowo zostali wybrani Mistrzowie kaligrafii.

WYNIKI:

W klasach 2-3:

Mistrz ortografii Bochenek Maksymilian klasa 3b,

IImiejsce - Matysek Krzysztof kl 3a,

III miejsce Regulska Natalia 3a,

Mistrz kaligrafii - Pietrzyk Małgorzata.

W klasach 4-6:

Mistrz ortografii -Pierzchała Jan 4b

IImiejsce - Kot Sebastian 4a

III miejsce -  Gębka Maciej 5a

Mistrz kaligrafii - Konarzewski Alan kl 6a.

GRATULUJEMY!!!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego klasy piąte uczciły na lekcji języka polskiego. Uczniowie podzieleni na grupy: niebieską i czerwoną rywalizowali ze sobą w ortografii. Potyczki ortograficzne wyłoniły zwycięzców. Była to niezapomniana lekcja zespołowej integracji i edukacji. Uczniowie zmierzyli się m.in. z takimi wyrazami, jak: gżegżółka, błahostka, mżawka, brzemię, pszenica, rzeżucha, kukułka, jaskółka, itp. Nie wszystkie słowa należały do łatwych i prostych, ale taki jest język polski.

• "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"

• Za nami już czwarta lekcja z cyklu „Dzieci uczą rodziców”. Podczas tej lekcji wspólnie wyruszyliśmy do wirtualnego świata, by dowiedzieć się, czym jest „Internet”, a także do czego służy. Jednak głównym tematem były zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie sprawi, że korzystanie z Internetu będzie przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne.

• ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

• Nowa galeria ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA została dodana do albumu fotograficznego

17 lutego to Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji pragniemy wszystkim przypomnieć, że o naszych czworonożnych przyjaciołach należy pamiętać nie tylko w dniu ich święta, ale także na co dzień.

• TŁUSTY CZWARTEK 🍩🍩🍩

• Nowa galeria TŁUSTY CZWARTEK została dodana do albumu fotograficznego

TŁUSTY CZWARTEK obchodziliśmy, tak jak tradycja nakazuje - SŁODKO, SMACZNIE I KALORYCZNIE

Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dostarczenie nam niezbędnej porcji energii  :*:*

• PIASKOWA MAGIA

• Nowa galeria PIASKOWA MAGIA została dodana do albumu fotograficznego

16 lutego 2023r. klasy 1 - 3 uczestniczyły w spektaklu malowanym piaskiem pt: "Królowa Śniegu". Przygody Gerdy przedstawione w niecodziennej formie wywołały duże wrażenie na młodych widzach. Sztuka plastycznej animacji przedstawiona na dużym ekranie w połączeniu z muzyką i głosem lektora przeniosła nas wprost do baśniowej krainy, która bawi, uczy i pobudza wyobraźnię.