• NARODOWE CZYTANIE 📖📖📖

• 8 września w SP 22 uczniowie uczestniczyli w projekcie Narodowe Czytanie. Mieli możliwość wysłuchać i czytać fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".

• DZIEŃ KROPKI 🔴🟢🔵🟣

• lasa 2A bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym 'Kreatywne Dni Nietypowe'. 🤩🤩

W tym miesiącu obchodziliśmy Dzień Kropki, święto kreatywności, dzień w którym skupiamy się na rozwoju swoich talentów.

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM 👮‍♀️🚓👮

• 20 września na świetlicy mieliśmy spotkanie z asp. Krystianem Matuszkiem z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Policjant przeprowadził rozmowę z dziećmi jak bezpiecznie podróżować z rodziną oraz jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu. Na koniec spotkania dzieci otrzymały odblaskowe opaski jak również mogły posiedzieć w radiowozie i poczuć się jak prawdziwy policjant. 🙂🙂

• LEKCJA ZE SZNUPKIEM 👍👍

• Po raz kolejny w naszej szkole policjanci przeprowadzili wśród najmłodszych bardzo ważne prelekcje na temat bezpieczeństwa.

W tym roku spotkania wywołały jeszcze więcej zainteresowania, gdyż odwiedził nas sam Sznupek.

Uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Omówiony był również temat bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku i w kontaktach z obcymi.

Sznupku lekcje z Tobą to niezła zabawa :) Zapraszamy częściej:)

• Konkurs piosenki

• Z przyjemnością pragniemy zaprosić do udziału w Konkursie polskiej piosenki dziecięcej i młodzieżowej "Młodzi śpiewacy - Zagłębiacy", który odbędzie się 9 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Muzycznych im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej.

Konkurs przeprowadzony zostanie w czterech kategoriach wiekowych: dla dzieci od 5 roku życia oraz młodzieży do 14 lat.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody oraz dyplomy udziału dla każdego uczestnika konkursu. Przesłuchaniom towarzyszyć będą koncerty i pokazy instrumentów muzycznych na żywo.   Będzie to również okazja do odwiedzin naszej szkoły oraz spędzenia czasu w muzycznej, artystycznej atmosferze.

Więcej informacji uzyskają Państwo w regulaminie dołączonym do tej wiadomości oraz na stronie internetowej szkoły: www.zsmdabrowa.edu.pl

Zachęcamy również do wsparcia naszej inicjatywy w celu uczczenia Narodowego Święta Niepodległości

Z wyrazami szacunkuOrganizatorzy

Mlodzi_spiewacy_-_Zaglebiacy_-_regulamin_(1).pdf

• Zawody w udzielaniu pierwszej pomocy

• Szanowni Państwo

uprzejmie informuję że 19 października (od godz. 10:00) odbędą się zawody w udzielaniu pierwszej pomocy dla uczniów klas 1 -3 szkół podstawowych. Jest to kontynuacja zmagań zespołów szkolnych jak to miało miejsce w latach poprzednich. Zawody odbędą się w Szkole Podstawowej nr 22 w Ząbkowicach czyli zwycięzcy edycji z 2022 roku. Zapewniamy nagrody, upominki, poczęstunek i dobrą zabawę w ramach rywalizacji.

Adrian Przybyła - Prezes OSP Tucznawa

Plakat_2023.pdf

Regulamin_Mlodzi_ratownicy.pdf

• Legionella

• W związku z potwierdzonym wystąpieniem kilkudziesięciu przypadków wykrycia bakterii legionelli na terenie kraju, Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej rekomenduje, aby  pilnie podjąć działania, zgodne z wytycznymi Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

08_2023_ULOTKA_LEGIONELLA.pdf