Zapraszamy 26.01 (niedziela)
Zapraszamy do SP22 w dniu 26.01. Będzie się działo!!!
Szkolny konkurs ortograficzny
REGULAMIN
III SZKOLNEGO DYKTANDA
ORGANIZATOR
1. Organizatorem II Szkolnego Dyktanda , zwanego dalej dyktandem, jest nauczyciel polonista Ewa Wnuk-Orlik i zespół polonistów
MIEJSCE PRZEPROWADZENIA DYKTANDA I TERMINY
1. Dyktando odbędzie się na terenie Szkoły Podstawowej 22 im. M.Skłodowskiej – Curie w Dąbrowie Górniczej, dnia 14.01.25 o godzinie 11: 55 w sali 22 dla klas 4-8 a o godz. 9 w sali -dla klas 2-3.
2. Dyktando jest wydarzeniem cyklicznym. Będą odczytane 2 teksty dyktanda, jedno dla klas 2-3 i drugie o większym stopniu trudności dla klas 4-8.
WARUNKI UCZESTNICTWA
1. W dyktandzie mogą wziąć udział uczniowie klas 2-3 i 4 -8.
2. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia limitu przyjmowanych zgłoszeń uczestnictwa w wypadku, gdyby liczba zgłoszeń przekroczyła możliwości organizacyjne dyktanda.
3. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie się do wychowawcy klasa 2 i 3 z każdej klasy maksymalnie 3uczniów a uczniowie klas 4-8zgłaszają się do swoich polonistów-2 uczniów z każdej klasy do 10.01.25 roku.
PRZEBIEG DYKTANDA I OCENA
1. Dyktando pisane jest na oryginalnych kartkach otrzymanych od organizatora dyktanda. Kartki powinny być podpisane kodem uczestnika- klasa i numer z dziennika.
2. Podczas pisania dyktanda nie wolno używać telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych.
3. Jury zastrzega sobie prawo do odrzucenia pracy, której napisanie jest niezgodne z powyższym regulaminem.
4. Ocenie podlega poprawność ortograficzna i interpunkcyjna zapisanego tekstu.
5. Przed rozpoczęciem właściwej części konkursu tekst dyktanda zostanie przeczytany w całości.
6. Kolejne zdania będą odczytywane w całości, a następnie dyktowane będą fragmenty tekstu (każdy fragment zostanie odczytany dwa razy).
7. Po zakończeniu dyktowania tekst dyktanda zostanie raz jeszcze odczytany w całości.
8. Tekst dyktanda powinien być napisany w sposób czytelny i wyraźny. Nieczytelne zapisy działają na niekorzyść uczestnika i nie będą sprawdzane.
9. Poprawki należy nanosić skreślając cały wyraz lub znak interpunkcyjny.
10. W przypadku osiągnięcia takiej samej liczby punktów Jury podejmuje ostateczną decyzję na podstawie ilości błędów interpunkcyjnych i błędów ortograficznych.
11. W przypadku wątpliwości głos decydujący ma przewodnicząca/y Jury.
NAGRODY
1. Spośród uczestników wyłoniony zostanie Szkolny Mistrz Ortografii. Dla klasy 2-3, oraz osobno dla klasy 4-8. Wyniki dyktanda zostaną ogłoszone na apelu podsumowującym pierwsze półrocze.
2. Miejsca nagrodzone:
a) I miejsce – Szkolny Mistrz Ortografii,
b) II miejsce – I Wicemistrz Ortografii,
c) III miejsce – II Wicemistrz Ortografii.
3. Jury przyznaje także wyróżnienia dla Mistrza Kaligrafii.
Organizator dyktanda
Joanna Maruszyj
Ewa Wnuk - Orlik
📍III POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ SUDOKU" DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH POWIATU DĄBROWA GÓRNICZA
Z najpiękniejszymi życzeniami
Zapraszamy na wspólne kolędowanie przy choince
Wspólne kolędowanie ze społecznością Ząbkowic
Serdecznie zapraszamy 19 grudnia o godzinie 18:00 na wspólne kolędowanie przy choince na boisku SP22, gdzie będzie można posilić się gorącym barszczykiem, pierogami z kapustą i grzybami oraz kapustą z grochem i zaśpiewać z nami kolędy i pastorałki.
Chcemy z Państwem poczuć magię świąt!
Kiermasz pod Kościołem pw. św. Marii Magdaleny
Sztab #7968 w SP22
Jak już pewnie zauważyliście na naszej stronie pojawiło się zdjęcie 33 finału WOŚP, wiecie co to oznacza?
Oficjalnie mamy zarejestrowany sztab #7968 i zaczynamy przygotowania do najgorętszego finału w samym środku zimy!
Szykujemy dla was sporo niespodzianek ale o tym później
A teraz kilka przydatnych informacji:
*Nasz sztab ma bazę w SP22
*Siedziba sztabu znajduje się przy ul. Aleja Zwycięstwa 44 w Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach
*Szefem sztabu jak pani Dorota Szafrańska
*Rekrutacja wolontariuszy rozpocznie się w 29 listopada w siedzibie sztabu
*Należy wypełnić ankietę wolontariusza oraz dostarczyć zdjęcie lub skan zdjęcia (zdjęcie powinno mieć min. wymiary 800x600 px , format jpg, min. 300dpi)
Zdjęcie do identyfikatora powinno być aktualne i podobne do zdjęcia ze szkolnej - twarz musi być wyraźna, dobrze oświetlona, nie może być zasłonięta.*Skany zdjęć podpisane imieniem i nazwiskiem oraz wszelkie zapytania można przesyłać na adres orkiestra@sp22.dg.pl
Do usłyszenia!
Zapobieganie i zwalczanie wszawicy
Prosimy o zapoznanie się z materiałami dotyczącymi wszawicy u dzieci przekazanymi przez SANEPID z Dąbrowy Górniczej
Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży
Wszawica zaliczana jest do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi i nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych stanowiącym załącznik do obowiązującej ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. nr 234, poz. 1570 z późn. zm.). Wynika to z faktu, że na terenie Polski od lat nie występują już niebezpieczne choroby zakaźne przenoszone przez wszy (np.: dur wysypkowy).
Tym samym, przypadki wszawicy nie są objęte zakresem działania organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej i brak jest podstaw do wydania decyzji administracyjnej nakazującej dziecku z wszawicą wstrzymanie się od uczęszczania do placówki oświatowej lub w trybie określonym ustawą. Decyzja o pozostaniu dziecka w domu do czasu usunięcia wszy nie wymaga interwencji organów władzy publicznej w trybie przewidzianym przepisami rangi ustawowej, lecz znajduje się całkowicie w gestii jego rodziców lub opiekunów. Zaleca się, aby działania higieniczne przeciw wszawicy były podjęte przez rodziców lub opiekunów niezwłocznie, a czas nieobecności dziecka w placówce był możliwie najkrótszy.
Wszawica pozostaje istotnym problemem higienicznym i może w pewnych przypadkach być sygnałem zaniedbań opiekuńczych rodziców lub opiekunów w stosunku do dziecka, co nie może być lekceważone. Ponieważ ciężar zwalczania wszawicy został przesunięty z działań
o charakterze przeciwepidemicznym realizowanych przez inspekcję sanitarną, obecnie, działania w tym zakresie w sytuacjach stwierdzonych zaniedbań opiekuńczych wobec dziecka pozostają w kompetencji placówek, w których przebywają dzieci i ośrodków pomocy społecznej. Istniejące w tym zakresie regulacje prawne są wystarczające dla skutecznej walki z wszawicą.
Działania profilaktyczne w szkołach, placówkach oświatowo-wychowawczych muszą być realizowane systematycznie i w sposób skoordynowany. Niezbędna do tego jest współpraca pomiędzy rodzicami, dyrekcją placówki, nauczycielami i wychowawcami/opiekunami oraz pielęgniarką lub higienistką szkolną. Obejmują one systematyczną akcję oświatową (pogadanki, materiały informacyjne w formie ulotek) skierowaną do dzieci i młodzieży oraz rodziców. Zapewnienie warunków organizacyjnych do bezpiecznego i higienicznego pobytu dzieci w placówkach oświatowych i opiekuńczych jest obowiązkiem dyrektora placówki zgodnie z art.39 ust.1 pkt 3 ustawy z dnia7 września 1991 r. o systemie oświaty ( Dz. U z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.).
Należy przyjąć, że zgoda rodziców na objęcie dziecka opieką (w tym również opieką zdrowotną przez pielęgniarkę lub higienistkę szkolną w szkole lub placówce) jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na dokonanie w przypadku uzasadnionym przeglądu czystości skóry głowy dziecka. Nie ma zatem konieczności uzyskiwania od rodziców lub opiekunów każdorazowo pisemnej zgody na przeprowadzenie kontroli czystości głowy u dziecka.
O terminie planowanej kontroli higienicznej należy powiadomić rodziców lub opiekunów dziecka. Kontrola musi być prowadzona w sposób indywidualny, w wydzielonym pomieszczeniu. Osoba, która przeprowadza kontrolę powiadamia o jej wynikach dyrektora placówki. Informacja dla dyrektora (zgodnie ze standardem poufności) obejmuje: fakt wystąpienia wszawicy oraz skalę zjawiska w danej grupie dzieci, nie może obejmować danych personalnych dziecka. Równocześnie, indywidualnie, pielęgniarka (lub w sytuacji braku pielęgniarki lub higienistki szkolnej w placówce - opiekun dziecka) zawiadamia rodziców lub opiekunów prawnych dziecka o konieczności podjęcia niezwłocznych zabiegów higienicznych skóry głowy. W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działania i monitoruje skuteczność ich działań.
Istnieje możliwość, że niektórzy rodzice wyrażą sprzeciw wobec informacji o kontroli higienicznej swojego dziecka, bądź nie podejmą niezbędnych działań higienicznych. W takim przypadku, należy zawiadomić dyrektora placówki, o obawach co do właściwego wykonywania obowiązków rodzicielskich wobec dziecka. W przypadku uporczywego uchylania się rodziców lub opiekunów dziecka od działań mających na celu ochronę jego zdrowia i dbałości o higienę, dyrektor szkoły zawiadamia pomoc społeczną. Brak działań rodziców może bowiem rodzić podejrzenie o zaniedbywanie przez nich dziecka, a w pewnych przypadkach, podejrzenie o nadużycia popełniane wobec dziecka w jego środowisku domowym. Z tego względu, brak współpracy z rodzicami nie może być przez władze szkolne lekceważony. W sytuacji, kiedy rodzice lub opiekunowie nie mogą lub nie są w stanie sprostać zadaniu sprawowania opieki nad dzieckiem w sposób, który chroni jego dobro - niezbędne jest udzielenie tej rodzinie pomocy opiekuńczo-wychowawczej w trybie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn.: Dz. U. z 2008 r. Nr 115, poz. 728 z późn. zm.)
Postępowanie w przypadku stwierdzenia wszawicy w placówce:1.
dyrektor placówki zarządza dokonanie przez pielęgniarkę lub osobę upoważnioną kontroli czystości skóry głowy wszystkich dzieci grupie lub klasie oraz wszystkich pracowników szkoły lub placówki, z zachowaniem zasady intymności (kontrola indywidualna w wydzielonym pomieszczeniu). Kontrola może również zostać przeprowadzona z inicjatywy pielęgniarki lub higienistki szkolnej;
2.
pielęgniarka (lub w sytuacji braku pielęgniarki lub higienistki szkolnej w placówce - opiekun dziecka) zawiadamia rodziców dzieci, u których stwierdzono wszawicę o konieczności podjęcia niezwłocznie zabiegów higienicznych skóry głowy. W razie potrzeby instruuje rodziców o sposobie działań, informuje też o konieczności poddania się kuracji wszystkich domowników i monitoruje skuteczność działań; jednocześnie informuje dyrektora placówki o wynikach kontroli i skali zjawiska;
3.
dyrektor lub upoważniona osoba (nauczyciel lub opiekun) informuje wszystkich rodziców o stwierdzeniu wszawicy w grupie dzieci, z zaleceniem codziennej kontroli czystości głowy dziecka oraz czystości głów domowników;
4.
w przypadku, gdy rodzice zgłoszą trudności w przeprowadzeniu kuracji (np. brak środków na zakup preparatu), dyrektor szkoły lub placówki we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej, udzielają rodzicom lub opiekunom niezbędnej pomocy;
5.
pielęgniarka lub higienistka szkolna po upływie 7 -10 dni kontroluje stan czystości skóry głowy dzieci po przeprowadzonych zabiegach higienicznych przez rodziców;
6.
w sytuacji stwierdzenia nieskuteczności zalecanych działań, pielęgniarka zawiadamia o tym dyrektora placówki w celu podjęcia bardziej radykalnych kroków (zawiadomienie ośrodka pomocy społecznej o konieczności wzmożenia nadzoru nad realizacją funkcji opiekuńczych przez rodziców dziecka oraz udzielenia potrzebnego wsparcia).
WSZAWICA
Etiopatogeneza
Wszawica to przede wszystkim wszy pasożytujące na ciele człowieka i zmiany skórne przez nie wywoływane. Wszy pasożytujące na skórze człowieka powodują ukąszenia i następujące zwykle po nich niewielkie grudki obrzękowe. W miejscach ukąszenia człowiek odczuwa znaczny świąd. Wskutek drapania powstają liczne przeczosy, nadżerki pokryte strupami, często dochodzi też do wtórnego nadkażenia chorobowo zmienionej skóry.
Wszawica jest rozpowszechniona we wszystkich krajach świata. Wszawica głowowa to powszechny problem, który nie jest wyłącznie oznaką braku higieny. Każdy może nabawić się wszawicy, a szczególnie podatne są dzieci i młodzież, które przebywają w skupiskach (żłobek, przedszkole, szkoła).
W zależności od czynnika wywołującego zmiany, wszawicę dzielimy na:-głowową,
-odzieżową,
-łonową.
Wszawica głowowa. Wesz głowowa ma długość 2-3 mm, kolor brudno-biały lub szary, który może stać się jaśniejszy lub ciemniejszy zależnie od koloru włosów człowieka. Żyje około miesiąca, jednak poza głową człowieka może przeżyć 1-2 dni Samiczka składa od 100 do 300 jajeczek dziennie nazywanych gnidami, które przylegają mocno do włosów dzięki substancji klejącej. W ciągu 6 do 10 dni rodzi się larwa, która przeradza się w dorosłego pasożyta w ciągu następnych 10 dni. Wesz głowowa umiejscawia się najczęściej w okolicy potylicznej i skroniowej. W tych okolicach zmiany są najbardziej nasilone. W wyniku drapania wytwarzają się powierzchnie sączące, pokryte strupami, z tendencją do wtórnych infekcji zmienionej skóry.
Wszawica odzieżowa. Wywołana jest przez wesz odzieżową (3-4,5 mm), która rozmnaża się znacznie szybciej i żyje około 10 dni. Pasożyty przytwierdzają się wyłącznie do ubrań, najczęściej w szwach ubraniowych, przy zakładkach i innych załamaniach tkaniny. W przewlekłej wszawicy odzieżowej dochodzi do powstawania charakterystycznych brunatnych przebarwień, niewielkich blizn po przeczosach oraz wtórnych zakażeń ropnych. Wesz odzieżowa może przenosić pałeczki duru brzusznego.
Wszawica łonowa. Wywoływana jest przez niewielką wesz o długości 1,5-2mm, która przytwierdza się do włosa tuż przy powierzchni skóry. Cechą charakterystyczną jest znaczny świąd okolic łonowych i podbrzusza, a w części przypadków stwierdza się tzw. plamy błękitne w miejscach po ukłuciach wszy.
Jak manifestuje się wszawica? Zazwyczaj zauważa się wszy gdy pojawia się dokuczliwy świąd skóry głowy. W wyniku drapania swędzenia dochodzi do uszkodzenia skóry i w efekcie – wystąpienia strupów. Czasem swędzenie nie występuje, a wszy odkrywa się przypadkowo, czesząc się lub myjąc włosy. Na włosach mogą być też obecne tylko jajeczka (gnidy), które wyglądają jak malutkie (około 1mm.) białe lub szare „skorupki”, przyklejone tak silnie do włosów, trudno je oderwać; białe płatki, które łatwo spadają z włosów to martwa skóra lub łupież. W tym wypadku osoba zakażona może nie czuć swędzenia. Miejsca, w których najczęściej gnieżdżą się wszy to kark, skronie i za uszami. Aby je zobaczyć, trzeba podnieść włosy ruchem „pod prąd” i pozwolić im bardzo powoli opadać obserwując jednocześnie bardzo dokładnie.
Profilaktyka i zwalczanie wszawicy
Występowanie wszawicy wśród dzieci i młodzieży nasila się w okresie wakacyjnym, szczególnie wśród dzieci młodszych, które nie posiadają jeszcze umiejętności samodzielnego dbania o higienę osobistą. Przebywanie dzieci w skupiskach podczas wyjazdów, wspólna zabawa i wypoczynek sprzyjają rozprzestrzenianiu się wszawicy.
Wskazania profilaktyczne dla rodziców i dzieci przed wyjazdem na zorganizowane formy wypoczynku (kolonie, obozy, zielone szkoły, itp.) lub internatu, sanatorium itp.:-związywanie długich włosów lub krótkie włosy ułatwiające pielęgnację skóry głowy i włosów,
-używanie wyłącznie osobistych przyborów higienicznych do pielęgnacji skóry i włosów,
-codzienne czesanie i szczotkowanie włosów,
-mycie skóry głowy i włosów w miarę potrzeb, nie rzadziej, niż raz w tygodniu,
-wyposażenie dzieci w środki higieniczne takie jak szampony z odżywką ułatwiające rozczesywanie i wyczesywanie włosów,
-po powrocie do domu - systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i włosów oraz systematyczne kontrole w okresie uczęszczania dziecka do przedszkola, szkoły lub innej placówki.
W sytuacji zauważenia gnid lub wszy we włosach należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka, kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy. Codzienne, częste czesanie gęstym grzebieniem lub szczotką, związywanie włosów w sytuacjach narażania się na bliski kontakt z innymi osobami (treningi sportowe, zajęcia edukacyjne lub rekreacja grupowa), częste mycie włosów, przestrzeganie zasad higieny (własne szczotki, grzebienie, spinki) utrudniają zagnieżdżenie się pasożytów. Częste mycie i kontrolowanie głowy dziecka (2 razy w tygodniu) z jednej strony jest właściwym nawykiem higienicznym, a z drugiej strony pozwala szybko zauważyć zakażenie. Szampony i inne produkty „przeciwko wszom” nie zabezpieczają przed zakażeniem i nie powinny być używane jako środek zapobiegawczy. Zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniach tych produktów, zaleca się powtarzanie kuracji w odstępie kilku dni (mniej więcej 7 czy 10), w celu zabicia larw Do kuracji trzeba użyć grzebienia o bardzo gęstych zębach. Usunięcie gnid jest trudne, stąd poleca się ich ściąganie lub obcięcie włosów. Grzebienie i szczotki należy myć w ciepłej wodzie z dodatkiem szamponu przeciwko wszom i moczyć w wodzie około godzinę.
W przypadku stwierdzenia wszy odzieżowej, ubrania prać w pralce w temperaturze 60° (temperatura powyżej 53,5°C zabija wszy i ich jajka). Prześcieradła, poszewki na poduszki, ręczniki i odzież, należy wyprasować gorącym żelazkiem.
Podstawową zasadą profilaktyki wszawicy jest stała systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez RODZICÓW lub OPIEKUNÓW i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku ich zauważenia. W takiej sytuacji rodzice powinni również uczciwie poinformować rodziców wszystkich dzieci, z którymi miało ono kontakt. Pomoże to w likwidacji ogniska wszawicy i w efekcie - zapobiegnie się nawracającemu wzajemnemu zakażaniu się dzieci.Polacy mogą zostać pozbawieni należytej ochrony przed skażoną żywnością i przed zagrożeniem epidemiologicznym - ostrzegają związkowcy z Regionalnej Sekcji Pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych NSZZ Solidarność. Taki może być ich zdaniem skutek planowanych przekształceń w systemie działania sanepidu w całym kraju. - Z jednej stronie wojewodowie w całym kraju przymierzają się do likwidacji części laboratoriów oraz powiatowych stacji sanepidu, z drugiej strony w Sejmie trwają pracę nad ograniczeniem kompetencji Państwowej Inspekcji Sanitarnej i przekazaniu ich innym podmiotom. W naszej ocenie będzie się to wiązało po pierwsze ze zwolnieniami w sanepidzie, a po drugie doprowadzi do dramatycznego spadku poziomu ochrony sanitarno-epidemiologicznej - mówi Piotr Kaczmarczyk, przewodniczący Solidarności w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.
- Mimo notorycznego niedofinansowania, dotychczasowy system był skuteczny. To pracownicy sanepidu nie dopuścili do tego, aby w Polsce pojawiła się żywność skażona bakterią escherchia coli, a przypomnę, że w krajach zachodnich żywność skażona ta bakterią doprowadziła do śmierci kilkudziesięciu osób. To pracownicy sanepidu zablokowali próby wprowadzenia na polski rynek skażonego rtęcią czosnku czy skażonych toksycznymi grzybami orzeszków. Niedawno w naszym regionie wykonywaliśmy mrówczą pracę, aby wykryć i wyeliminować z obrotu skażony alkohol z Czech - wylicza przewodniczący. - To tylko pierwsze z brzegu przykłady i strach pomyśleć, co może się stać, gdy cały dotychczasowy system ochrony przed zagrożeniami sanitarono-epidemiologicznymi zostanie zdemontowany - dodaje Kaczmarczyk.
Jak informują związkowcy, wojewodowie w całym kraju, planują zlikwidować ponad 30 ze 144 laboratoriów sanepidu. - Dotyczy to m.in. laboratoriów w miejscowościach nad morzem i w górach, czyli w regionach turystycznych, gdzie istnieje podwyższone ryzyko masowych zatruć - mówi przewodniczący.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024 / 2025
Podręczniki i ćwiczeniówki do lekcji religii w roku szkolnym 2024 - 2025
- 8
Bezpieczeństwo
ŚLĄSKI URZĄD WOJEWÓDZKI
W KATOWICACH
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
40-032 Katowice, ul. Jagiellońska 25
Katowice, dnia 15 lipca 2024 r.
Informujemy, że Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) w ramach kampanii edukacyjnej związanej z podniesieniem poziomu wiedzy społecznej na temat zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych, nuklearnych i eksplozji (CBRNE) uruchomiło dedykowaną stronę internetową https://alert.rcb.gov.pl/.
Na ww. stronie dostępne są materiały edukacyjne dotyczące przygotowania społeczeństwa do właściwego zachowania i stosowania procedur bezpieczeństwa
w przypadku ww. zagrożeń m.in.: poradniki do każdego z zagrożeń CBRNE, infografiki, animacje, scenariusze lekcji dla nauczycieli, gry edukacyjne poświęcone przedmiotowej tematyce. Przedmiotowe materiały mogą być pomocne w działaniach prowadzonych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.W załączeniu przesyłam również wersję papierową „Poradnika Bezpiecznych Zachowań – Zagrożenia CBRNE” oraz ulotki dotyczące zasad bezpieczeństwa przy zagrożeniu eksplozją wraz z informacją co powinien zawierać plecak ewakuacyjny, celem służbowego wykorzystania.
☀️☀️☀️
📚🎉 Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024 w SP nr 22! 🎉📚
- 34
Był to dzień pełen emocji, uśmiechów i wzruszeń. Podczas ceremonii wręczono nagrody uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz wyróżniali się wzorowym zachowaniem. 🏆
Uhonorowaliśmy także najlepszych sportowców, najbardziej zaangażowanych w życie szkoły, najżyczliwszych, najbardziej sympatycznych oraz najbardziej pomocnych uczniów. 👏
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym! Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i ciężkiej pracy. Dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za wsparcie oraz zaangażowanie. To dzięki Wam możliwe są te wspaniałe sukcesy!
Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji! 🌞🌴 Do zobaczenia we wrześniu!
P.S. Więcej zdjęć tutaj 👉 Zakończenie Roku.
Dziękujemy Pani Natalii Cudak za fotorelację 😍
"BEZPIECZNE WAKACJE"
- 4
Jeszcze przez wakacjami odwiedził nas 👨✈️👨✈️ mł. asp. Łukasz BIAŁAŚ z komisariatu w Ząbkowicach, który przeprowadził prelekcję na temat „Bezpiecznych wakacji” czyli jak bezpieczne korzystać ze zbiorników wodnych, opalać się, przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania, bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi i co zrobić, kiedy się zgubię?👨✈️👨✈️
Dziękujemy👍❤️
WYNIKI KONKURSÓW!!!
- 4
Wakacje tuż, tuż !!!!
Na letnie pożegnanie ze szkołą - ostatnie wyniki konkursów przedmiotowych. 🤩
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego „Fenek”:
🎖KLASA 3A :
Filip P. – B. – ( najlepszy wynik w szkole!!!!)
Laura S.
Kamil Z.
Katarzyna F.
🎖KLASA 2A:
Arkadiusz M.
Hanna S.
Jan P.
🎖KLASA 1A
Blanka K.
Szkolny konkurs „ PALMA WIELKANOCNA”
W kategorii klasy 1 -3
🥇I miejsce
Jan N. – klasa 1a
Hanna C. – klasa 1a
Stanisław G. – klasa 1a
Maja P.– 2a
Aleksandra P. – klasa 3a
🥈II miejsce
Liliana J. – klasa 1b
Aleksandra M. – klasa 1b
Zofia Kr.- klasa 2a
Kacper D. – klasa 2a
Zofia Ki. – klasa 2a
Katarzyna F. – klasa 3a
🥉III miejsce
Oliwia B. – klasa 1a
Milena K. – klasa 2b
W kategorii klasy 4 – 7:
🥇I miejsce
Aleksandra S. – klasa 4b
🥈II miejsce
Jakub D. – klasa 5a
🥉III miejsce
Marcel B. – klasa 5a
Patryk S. – klasa 6a
Karolina M. – klasa 6b
GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!🥳💪👏
ŻYCZYMY SUKCESÓW W KOLEJNYCH KONKURSACH!!!😁
Bezpieczne wakacje z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej
Dobar dan - Dzień dobry 👋👋
- 19
Dzień 8.
No i nadszedł czas powrotu🚌 Ale zanim na dobre wybraliśmy się w drogę powrotną odwiedzilśmy po drodze dwie piękne miejscowości🏃🏃♀️.
Split, z przepięknym pałacem cesarza Dioklecjana i Trogir, średniowieczne miasto wpisane na Listę UNESCO 🌴🌴🌴.
Potem szczęśliwi, opaleni, wypoczęci, ale też stęsknieni, wyruszyliśmy w podróż do domu🏡
📸 Konkurs "SYMETRIA KRAJOBRAZU"📸
- Z ogromną radością ogłaszamy, że nasz uczeń, Franciszek M. z klasy 5b, zdobył wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "SYMETRIA KRAJOBRAZU"!Konkurs ten łączył w sobie pasję do matematyki i fotografii, promując odkrywanie piękna symetrii w otaczającym nas świecie.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwum Aktualności