• BAL KARNAWAŁOWY

• W dniu 13.01.2023 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.

Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki w towarzystwie animatorów, nauczycieli oraz rodziców. Były pociągi, korowody, kółeczka, tańce w parach, konkursy i loterie. Tak jak przystało na prawdziwy bal wybraliśmy rownież Króla i Królową balu.

Smakołyki przygotowane przez rodziców dostarczyły wszystkim dodatkowej energii:)

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pięknego balu!

Było SUPER!!!

• Zbiórka do Schroniska "Rafik"

• Kolejny raz Dziękujemy za wsparcie psiaków ze schroniska "Rafik" w Bolesławiu. Wszystkie zabrane rzeczy zostały dostarczone na miejsce .

Jesteście wspaniali!! ❤️❤️❤️

• WYNIKI XXXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus z Matematyki:

• Laureaci I stopnia:

• TYMOTEUSZ K. – klasa 3a
            • KRZYSZTOF M. – klasa 3a
            • PATRYK S. – klasa 5a

Laureat II stopnia:

• ROMAN S. – klasa 3b

Laureaci V stopnia:

• MAŁGORZATA P. – klasa 3a
            • ZUZANNA K. – klasa 3b
            • MAJA Z. – klasa 5a
            • KINGA B. – klasa 5a
            • DAWID K. – klasa 5a
            • SZYMON O. – klasa 6a

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny Koordynator Olimpiady

mgr Weronika Stalka

• Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania właśnie ruszyły!

• Szanowni Państwo,

zapisy na "Koduj z Gigantami" - największe wydarzenie programistyczne dla dzieci i młodzieży w Polsce już ruszyły! Gorąco zachęcamy do przekazania informacji do szkół, które podlegają Państwa instytucji.“Koduj z Gigantami: Retroprogramowanie” to już 12. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem tematem przewodnim będzie programowanie gier. W trakcie naszych zajęć, oprócz tajników wiedzy z kodowania, przybliżymy 2 światy gier komputerowych i wideo - tych popularnych dziś wśród dzieci i młodzieży oraz tych, w które jako dzieci, grali ich rodzice.Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od do 26 lutego 2023 roku.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie się zarejestruje na stronie: www.kodujzgigantami.pl.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.Giganci Programowania są globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.

• Zima w mieście

• W związku z realizacją projektu dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w mieście, przy współudziale środków z Urzędu Miasta Dąbrowa Górnicza, serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w bezpłatnym wydarzeniu rekreacyjnym pt "Zimowy Orienteering w Dąbrowie Górniczej".

Wydarzenie odbędzie się 26 stycznia (czwartek) w Parku Zielona. Co ważne, wydarzenie jest dostępne dla dzieci i młodzieży w każdym wieku, bez względu na poziom sprawności fizycznej. Start w drużynach 2-3 osobowych. Zapisy prowadzone są online (zespoły są zgłaszane przez rodziców / opiekunów).

Szczegóły wydarzenia: w załączonym regulaminie w linku:

20230126_Regulamin_Zimowy_Orienteering_DG.pdf

• ZBIÓRKA "PODARUJ PREZENT DLA BEZDOMNEGO ZWIERZAKA"

• Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie aktywnie przyłączyli się do akcji charytatywnej „Podaruj prezent dla bezdomnego zwierzaka”, zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK. Zebrana karma sucha i mokra, koce, miski, obroże, zabawki i inne akcesoria dla bezdomnych psów i kotów zostały przekazane do Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu. Dziękujemy za okazałe zwierzakom serce

• Bal karnawałowy w szkole

• Podczas balu będzie możliwość zakupienia cegiełek z przeznaczeniem na zakup sztandaru szkoły. Wezmą one udział w losowaniu nagród niespodzianek.