• DZIEŃ MATEMATYKI 2️⃣ ✖️ 2️⃣ 🟰 ? 😁

• Nowa galeria DZIEŃ MATEMATYKI 2️⃣ ✖️ 2️⃣ 🟰 ? 😁 została dodana do albumu fotograficznego

W naszej szkole marzec stał się miesiącem MATEMATYKI.

Klasy 1-6 aktywnie włączyły się w obchody, rozwiązując na lekcjach i zajęciach koła matematycznego wiele różnych łamigłówek, zadań i zagadek logicznych.

Uczniowie klas 4-6 dodatkowo przygotowali plakaty oraz informacje dotyczące wyjątkowej LICZBY π, które wzbogaciły wystrój korytarza i pracowni matematycznej. Królowa Nauk jest niezmiennie fajna i jedno jest pewne, że w przyszłym roku na pewno znowu będziemy świętować. 🥳🥳

• OBCHODY ŚWIĘTA LICZBY π👨‍🏫👩‍💼

• W ramach obchodów Święta Liczby π , dziewięcioro uczniów z klas 5-6 pojechało na Uniwersytet Śląski w Katowicach, aby wspólnie świętować ten dzień z uczniami ze szkół z całego województwa śląskiego.

Dzieci uczestniczyły w licznych wykładach i warsztatach, podczas, których mogły np. dowiedzieć się jak zrobić naturalne kosmetyki i detergenty oraz obserwować pokazy fizyczno – chemiczne.

Uczniowie wzięli udział w konkursie πerwszy z dziesięciu, zdobywając medale i nagrody rzeczowe.

Rozwiązywali różne łamigłówki matematyczne zbierając π-niądze, za które mogli kupić smakołyki w Kawiarence Szkockiej.

Taka forma uczenia się matematyki bardzo spodobała się wszystkim uczniom, a ponadto ukazała matematykę w całkiem innej odsłonie...:);)

• MISTRZ SUDOKU 2023

• Nowa galeria MISTRZ SUDOKU 2023 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Matematyczny „MISTRZ SUDOKU” dla uczniów klas 4–8 szkół podstawowych powiatu Dąbrowa Górnicza. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Oficjalnego przywitania wszystkich uczestników oraz opiekunów dokonała Pani dyrektor Aneta Szyszkowska, życząc uczniom powodzenia w rozwiązywaniu łamigłówek liczbowych. Tytuł MISTRZA SUDOKU otrzymała Daria Wyszyńska – SP 35, II MIEJSCE zajęła Ewa Zdżała – SP 8, natomiast III MIEJSCE zajął Oliwier Bruzda – SP 13. Wyróżnienia otrzymały: Nicola Gaik – SP 34 oraz Iga Piętak – SP 31. Zwycięzcy otrzymali puchary, a każdy uczestnik pamiątkowy medal, nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli przygotowujących uczniów. Organizatorzy dziękują Radzie Rodziców, która ufundowała nagrody.

• WARSZATY W RAMACH AKCJI "NOWE NARKOTYKI - NOWE ZAGROŻENIA"

• Nowa galeria WARSZATY W RAMACH AKCJI "NOWE NARKOTYKI - NOWE ZAGROŻENIA" została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie klas 4,5,6 brali udział w akcji informacyjno - edukacyjnej pt. „Nowe narkotyki – Nowe zagrożenia”. Głównym celem warsztatów było zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych, ale także alkoholu, tytoniu oraz leków przez osoby młode. Zajęcia prowadzone były przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, który omówił skutki zdrowotne i społeczne uzależnień. Obejrzeliśmy krótki film uświadamiający jak dopalacze działają, co zawierają i jak niszczą organizm. Każdy mógł też zobaczyć, jak zmienia się percepcja po wypiciu alkoholu czy zażyciu narkotyków testując narko i alkogogle.

• Wsparcie żołnierzy ukraińskich

• Nowa galeria Wsparcie żołnierzy ukraińskich została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dajemy Radę, mającej na celu wyrażenie wsparcia dla żołnierzy formacji ukraińskich. Rezultatem wspólnej, owocnej pracy jest plakat, który zostanie przekazany żołnierzom za pośrednictwem stowarzyszenia. BRAWO MY !!!

• WYSTĘP GRUPY "ART VOYAGE" 🤩🤡🤩

• Nowa galeria WYSTĘP GRUPY "ART VOYAGE" została dodana do albumu fotograficznego

O tym, że szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także świetnej zabawy, mogli przekonać się uczniowie biorący udział w przedstawieniu przygotowanym przez międzynarodową grupę artystów Art Voyage. W swoim występie artyści wykorzystali efekty specjalne i przedstawili wielkie lalki, zabawny taniec, różową panterę…Wystąpił uczestnik programu ,, Mam Talent z Rumunii - Człowiek sprężyna". Wszystkie występy wzbudziły ogromny aplauz szkolnej publiczności.

• WYNIKI KONKURSU !!!

• Zakończył się KONKURS FOTOGRAFICZNY – ZIMA ZATRZYMANA W TWOIM OBIEKTYWIE dla uczniów klas 1 – 6 naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zdjęć przedstawiających zimowe pejzaże. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłowości i sposobu ujęcia tematu. Mamy przyjemność ogłosić, że Jury konkursowe przyznało następujące nagrody:

I MIEJSCE Jan K. – klasa 1A  i Franciszek M. – klasa 4B

II MIEJSCE Oliwier C. – klasa 3B  i Patryk S. – klasa 5A

III MIEJSCE Katarzyna F. – klasa 2A  i Aleksandra Ś. – klasa 4B

WYRÓŻNIENIE:

Zofia Ki. – klasa 1 A, Hanna Ł. – klasa 1A, Arkadiusz M. – klasa 1A, Robert M. – klasa 1A, Pola K. – klasa 1A, Hubert K. – klasa 1A ,Hanna K. – klasa 2A, Karina K. – klasa 2A, Aleksandra Ł. – klasa 3 A, Marek Ł. – klasa 5B

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH KONKURSACH!

• Z WYSTĘPEM U PRZEDSZKOLAKÓW

• Nowa galeria Przedstawienie w przedszkolu została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 27.02.2023r. uczniowie klas czwartych udali się do pobliskiego Przedszkola, by zaprezentować przedstawienie "Witajcie w naszej bajce" oraz zachęcić małych podopiecznych do wyboru w najbliższej przyszłości naszej szkoły. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie na "deskach" przedszkolnej sceny. Ich gra aktorska, uśmiechy, ciepłe słowa przełamały początkową nieśmiałość przedszkolaków. Artystyczna trupa została nagrodzona gromkimi brawami oraz serdecznymi uściskami maluchów.