• "BOMBOWE" WARSZTATY

• Nowa galeria "BOMBOWE" WARSZTATY została dodana do albumu fotograficznego

19 grudnia w ciepłej, przedświątecznej atmosferze klasy I-III uczestniczyły w warsztatach dekorowania bombek choinkowych. Uczniowie na szklanych bombkach stworzyli piękne kompozycje malarskie okraszone zimowym brokatem. Własnoręcznie udekorowane bombki z pewnością zawisną na choinkach w domach dzieci, przez co święta staną się jeszcze bardziej magiczne i rodzinne.

• Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Mikołajkowe spotkanie integracyjne

• Nowa galeria Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Mikołajkowe spotkanie integracyjne została dodana do albumu fotograficznego

Kolejne bardzo miłe, świąteczne spotkanie za nami :) 19 grudnia wybraliśmy się w ramach Akcji "Prezent " na spotkanie integracyjne z uczniami klas 4 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dąbrowie Górniczej. Wspólnie zrobiliśmy łańcuch świąteczny, przeczytaliśmy opowieść o Mikołaju oraz wręczyliśmy zebrane prezenty. Całe spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak piękne włączenie się w akcję. Ilość przyniesionych kubeczków przerosła nasze oczekiwania. Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele JESTEŚCIE WSPANIALI !!! :* DZIĘKUJEMY!

• FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - WARSZTATY

• Nowa galeria FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA - WARSZTATY została dodana do albumu fotograficznego

6 grudnia klasa 4b z okazji Mikołajek uczestniczyła w warsztatach FABRYKA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, podczas których uczniowie zdobili pierniczki, tworzyli mikołajkowe skarpety i świąteczne kartki oraz budowali z klocków komin dla Mikołaja. Warsztaty zakończyły się mini teatrzykiem oraz wspólnym zdjęciem z Mikołajem🎅

• Akcja "Razem na Święta"

• Nowa galeria Akcja "Razem na Święta" została dodana do albumu fotograficznego

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję charytatywną Razem na Święta, zorganizowaną przez Szkolne Koło PCK. Uczniowie przygotowywali świąteczne wypieki oraz przepiękne kartki, które wraz z życzeniami zostały wręczone osobom starszym i samotnym z Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Dąbrowie Górniczej. Podczas spotkania członkowie SK PCK umilili czas seniorom wykonując wspólnie świąteczne łańcuchy. „Ktokolwiek potrafi dawać z siebie jest bogaty” ❤️❤️❤️

• Nowa galeria MIKOŁAJKI została dodana do albumu fotograficznego

Z okazji Dnia Świętego Mikołaja uczniowie naszej szkoły mieli wiele atrakcji. Jedni uczestniczyli w nietypowej lekcji wf w parku rozrywki FreakPark, odbyło się też pasowanie na Mikołajka, a innych odwiedził sam Święty. Okazuje się, że wszyscy byli grzeczni w tym roku 😀

• Szkolne Mikołajki

• Uczniowie naszej szkoły czynnie spedzili ten dzień. Mikołaj musiałich szukać w parku rozrywki FreakPark, na sali gimnastycznej i w salach lekcyjnych. Wygląda na to, że uczniowie byli zadowoleni!

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH

• Nowa galeria PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS PIERWSZYCH została dodana do albumu fotograficznego

5 stycznia 2022 r. uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Zanim to jednak nastąpiło, kandydaci na czytelników musieli wykazać się wszechstronną wiedzą. Rozwiązywanie zagadek przygotowanych przez Panią bibliotekarkę oraz starsze koleżanki i kolegów, czy rozpoznawanie bohaterów z bajek, nie sprawiało uczniom najmniejszego problemu.

Pani Dyrektor pasowała na czytelników zgromadzonych pierwszaków. Teraz już wszyscy uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z księgozbioru biblioteki. Brawo!

• WOJEWÓDZKI MARSZ NA ORIENTACJĘ

• 3 grudnia wzięliśmy udział w Wojewódzkim Pucharze Marszu na Orientację na Śląsku, dzięki Stowarzyszeniu Rozwoju Orienteeringu. Punkty kontrolne dały nam dużo do myślenia i nasze nogi też musiały się mocno angażować. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Oby więcej takich inicjatyw. Do zobaczenia na następnych punktach!